top of page

Mucza Péter

Az, hogy Verőcére találtam,  a legjobb dolog az életemben a családom után.

 

Kedves Verőceiek!

 

Engedjék meg, hogy ezúttal egy polgármester jelöltet mutassak be Önöknek: Mucza Pétert.

 

Bizonyára sokaknak ismerős már a nevem, de most szeretnék kicsit alaposabban bemutatkozni.

Közel 20 éve élek Verőcén. Aktív, sok ügyben részt vállaló, kiemelkedő munkabírású, igazságszerető embernek tartanak.

 
 
MP_3_edited.jpg

A MÚLTAM ÉS HÁTTEREM

 

Egy hortobágyi faluból, Egyekről, paraszti hátterű családból származom. Nagyapám országos hírű szűcs- és subásmester, mai szóval népi iparművész volt. Az ő keze munkáját dicséri a nemzeti mintapéldányként tisztelt hortobágyi suba is. A néphagyomány tisztelete mindmáig áthatja a családunk életét.

 

Ahogy az ilyen családokban lenni szokott, kicsi gyermekként, az iskola mellett bele kellett tanulnom a gazdálkodói munkákba is. Traktorok, kis és nagy haszonállatok, végeláthatatlan szántóföldek biztosították számomra az aktív gyermekkort és a munka örömének elsajátítását.

Gyakorlatias emberré cseperedtem, ezáltal elválaszthatatlan szálakkal kötődőm a reál tudományokhoz – fizika-informatika szakon diplomáztam.

Sajnos a szülőfalum jövőképe a fiatalok számára nem sok jóval kecsegtetett, a munkalehetőségek palettája rendkívül szűkös volt, ezért Budapesten indult a felnőtt életem.

 

Első munkahelyemet a Demján Sándor-féle Trigránit Zrt.-hez tartozó MAC kft. építőipari vállalatánál, mint ingatlanértékesítő találtam meg. Sok tapasztalatot szereztem az ingatlanüzlet különféle területein, de jobban szerettem volna a szakmámban, informatikai területen dolgozni.           

 

Ezután az EPAM Systems multinacionális vállalat szoftvertesztelő mérnökeként töltöttem 18 boldog és termékeny évet. A világ minden részén jelen lévő nemzetközi cégben angol nyelven folyt a kommunikáció. Beleláthattam a nagyvállalat munkafolyamataiba úgy menedzsment, mint technikai és személyzeti (HR) területen. Egy ilyen cégnél szükségszerű gyakorlat annak a napi szintű belátása, hogy csakis a munkáltató és a dolgozó aktív együttműködésében, utóbbi nyeresége, szakmai fejlődése és boldogulása mellett lesz sikeres a cég. A kizsákmányolás hosszú távon minden résztvevő számára zsákutca.

 

Verőcére költözve szabadidőmben elszánt munkával, legtöbbször a két kezemmel, családom és barátaim alkalmi segítségével felépítettem magunknak két családi házat, az elsőből az otthonunk, a másodikból pedig az önálló vállalkozásunk helyszíne lett. Édesapám szellemiségét követve mindig szerettem volna a saját, önálló utamat járni és olyan módon dolgozni, ahol magamnak szabom a feladatokat, a sikerekért és kudarcokért pedig személyesen vállalhatom a felelősséget. Vállalkozásom 1-2 év elteltével sikeresnek bizonyult, jelenleg már csak ebben az iparágban (turizmus) tevékenykedem.

 

Alapállásom azonban mindenkor megkövetelte, hogy tegyek valamit a közösségért is. Ezen belül három területen tevékenykedtem szűkebb és tágabb környezetem érdekében:

 

A magyar népi kultúra átadása. Gyakorlott néptáncos, néptánc tanár vagyok, számos csoportot sikerrel oktattam. Országosan jegyzett vőfélyként is sok évet tevékenykedtem. Az Országos Vőfély Szövetség alapító - tiszteletbeli tagja vagyok Rékasi Károllyal és Straub Dezsővel együtt. Betöltöttem a „verőcei kisbíró” szerepet.

 

Rendszeresen vállalok feladatokat a verőcei közéletben. Jelen voltam a Forrás Irodalmi Kávéház születésénél, részt vettem az építésében. Felléptem ott néptáncosként, előadtam amatőr hobbizenészként. Verőcén sok száz fős gyermeksereget ismertettem meg a magyar néptánccal. Innen egyenes út vezetett a falu különféle rendezvényeihez, mint a szüreti felvonulás, majális, falufarsang, adventi gyertyagyújtások stb., ahol mind előadói, mind tánccsoport-vezetői szerepben felléphettem.

 

Verőcei munkaközösségünk az Eresztvény-dűlőben. Az éveken át ismétlődő utcatakarítások, szemétszedések, kátyús részek javítása, nagyobb útszakaszok komplett cseréje, kövezése az itt élő szomszédokkal együttműködve főként az én szervezésemben valósultak meg.

  

 

CÉLJAIM

 

Három gyermek édesapja vagyok. Néptánctanár és óvodapedagógus feleségemmel együtt komoly felelősséget érzünk az élhető jövő kialakításában számukra.

Tevékenységeim mögött az a szándék áll, hogy az örökül kapott világot úgy hagyhassam a gyermekeinkre, hogy ahhoz magam is hozzátettem, kulturális, környezeti és anyagi értelemben egyaránt.

 

Verőce, Magyarország egyik gyöngyszeme, kivételes értékekkel rendelkezik. Ám ez a nagyszerű adottságú falu több tekintetben még ma is olyan alapvető problémákkal küzd, melyeket kisebb formátumú települések sokaságában már régen megoldottak. Ezek égetően súlyos, a hétköznapi életünket megkeserítő problémák, melyeket az előző faluvezetések sajnos nem tudtak vagy akartak orvosolni.

 

Ilyen probléma például:

- A csatorna és egyéb közművek hiányával rendelkező részek nagyon magas aránya,

- Az oktatási intézmények korlátozott kapacitása (konténer tantermek, hiányzó tanári szoba, stb…),

- Az adófizető külterületek (Magyarkút, Fehér-hegy, Fenyves-hegy) „másodrangú Verőceként” kezelése,

- A silány minőségű kivitelezés miatt sok helyen tönkrement utak, belterületi földutak problémája,

- A közvilágítás sorozatos, akár hetekig tartó kimaradása,

- Az áramszolgáltatás rendszeres, akár 30 órán keresztül tartó kimaradása,

- Az idegenforgalom parkolási problémájának megoldatlansága.

 

 

A fentiek mellett sok más fejlesztési terület van, ami a falu életét megkönnyítené, az ügyintézést gyorsabbá, hatékonyabbá tehetné.

 

Ilyen lehetőségek például:

- Teljes körű, ellenőrizhető átláthatóság az Önkormányzat működése tekintetében.

- „Verőce kártya” bevezetése, mellyel Verőceiek ingyen, turisták fizetősen parkolhatnak. Legyen ez a kártya eszköze bármilyen (Önkormányzatot érintő) hiba digitális bejelentésének is olyan módon, mint az elismert háziorvosunk által bevezetett Erodium rendszer.

- Az ehhez szükséges, könnyen használható, digitális kommunikációs felület kialakítása, amely a lakosság és a hivatal dolgozói közti egyszerű és gyors kommunikációt lebonyolítja.

- A 12-es főút elviselhetetlen mértékű autóforgalomának és a parkolás problémájának rendezése forgalomtechnikai mérnökök bevonásával.

- Nagyobb beruházások megelőző véleményezése lakossági szavazással.

- Törekvés a verőcei fiatalok itthon tartására a kulturális és szórakozási lehetőségek bővítésével.

 

Minden intézkedésnek 21. századi normarendszerbe kell illeszkednie a fenntarthatósági követelményeknek megfelelően.

A verőcei jövő kihívásaira most kell felkészülni, falunk fényének megőrzéséért most kell tenni. Átgondolt stratégiával és jövőképpel rendelkező csapatommal ezen kívánunk dolgozni.

 

Kérem, támogasson ebben bennünket Ön is, tiszteljen meg szavazataival a június 9-én tartandó önkormányzati választásokon!

Tisztelettel: Mucza Péter

 
 
 

Kövess minket Facebookon és iratkozz fel hírlevelünkre!

A "Küldés" gomb megnyomásával hozzájárul az adatvédelmi irányelvek elfogadásához.

 
 
  • Facebook
  • YouTube
  • TikTok

© 2024 by Új Verőce. Minden jog fenntartva.

bottom of page